لوله های دقیق سری تراشی

لوله های دقیق سری تراشی

در صنایع تراشکاری و سری تراشی وجود لوله دقیق تولید شده به روش کشش سرد به علت داشتن صافی سطح مطلوب و خواص مکانیکی مناسب تراش و همچنین سایز دقیق قطر داخل و خارج بسیار مفید بوده و به سرعت بخشیدن تولید و همچنین کاهش پرت هزینه ها کمک به سزایی می کند زیرا به وسیله ی این محصولات تراش رو و داخل از فعالیت های سری تراشی حذف شده و در نتیجه مقدار ضایعات تراشکاری خیلی کمتر می شود.

گروه صنعتی باراد برای این صنایع از سایز ۲۵mm تا ۷۶mm با دقت ±۰٫۰۵ در قطر بیرونی و داخلی آماده همکاری میباشد. همچنین در صورت نیاز این مجموعه توانایی مشاوره در امور لوله دقیق سری تراشی به مشتریان عزیز را دارد.

پروسه تولید لوله‌های مانسیمان نیز بدین گونه است که در آن یک شمش فولادی تحت کشش و نورد، افزایش طول یافته و سپس با وارد شدن مبله جامد نوک تیز به مرکز شمش گداخته شده، لوله ای بدون درز را ایجاد می‌کند.

تولید این نوع لوله از سایزهای بزرگتر به کوچکتر است و سایزهای۲/۱و۴/۳و۱اینچ معمولاً به روش سرد است. در تولید این مقاطع عمدتاً از شمش‌های فولادی گرد استفاده می‌کنند البته تولید لوله مانسمان از مقاطع چهار گوش نیز امکان‌پذیر است اما به دلیل اینکه این مقاطع حتماً باید به صورت دایره‌ای و یکنواخت باشند گرد کردن شمش‌های زاویه‌دار مستلزم صرف هزینه و وقت خواهد بود.

در مجموع پروسه تولید لوله‌های مانسمان شامل مراحل برش، پیش گرم، مرحله PIERCING، عبور از دستگاه الانگاتور، شلیک سمبه، تاب‌گیری، جداسازی سمبه، کروی سازی، مرحله کشش، خنک سازی، مرحله اندازه‌گیری، مرحله آزمایش، مرحله کونیک کردن، پولیش و در پایان باندل کردن است.

تاریخ ابداع و ساخت لوله‌های بدون درز به اواخر قرن ۱۹ برمی گردد و این روش نخستین بار توسط مهندسی آلمانی بنام «مانسمان» به کار رفت.

عواملی که در دستگاه‌های سری تراش باید رعایت شود

زمان تنظیم: زمانی که شخص (اپراتور) ابزارها را انتخاب و موقعیت را تثبیت می‌کند
زمان بستن و اجرا عملیات بر روی قطعه کار: اگر سیستم اتو ماتیک باشد اجرا کردن راحت‌تر صورت می‌گیرد
زمان تراش کاری: زمان تراش کاری خود قطعه باید قسمت اعظم کل فرایند را دربرگیرد اما در عین حال باید حداقل باشد
هزینه ابزار: با توجه به تیراژ کار انجام می‌شود
هزینه نیروی انسانی

همچنین برای بررسی محصولات لوله های سیلندری ، لوله های دقیق صنعتی ، لوله های دقیق صنعت خودرو ، بوش های دقیق فلزی ، لوله های دقیق سری تراشی ، لوله های دقیق صنایع بخار ، لوله های بدون درز و لوله های درز مخفی با ما تماس بگیرید

لوله های دقیق سری تراشی