لوله کمک فنر

تمامی لوله کمک فنر های استفاده شده در خودرو ها و وسایل نقلیه و همچنین اجزای صنعتی عملکرد یکسان جهت جلوگیری از آسیب مجموعه قطعات ماشین ها می باشد.

کمک‌ فنر Shock absorber وسیله مکانیکی است که در نزدیکی هر چرخ نصب می‌شود تا نوسانات فنرها را کنترل یا میرا کند. یک سر کمک‌فنر به اتاق یا شاسی خودرو متصل می‌شود و سر دیگر آن به قطعه‌ای متحرک از سامانه تعلیق، مانند پوسته محور یا طبق متصل است. در این وضعیت حرکت فنر سبب افزایش و کاهش طول کمک‌فنر می شود.

هدف از به‌کارگیری کمک فنر میراکردن نوسانات فنر است. کمک‌فنر زیر بار وزن خودرو نیست و بر ارتقاء خودرو هم اثر نمی‌گذارد برخی از کمک‌فنرها می‌توانند این کارکردها را نیز داشته باشند.

لوله سیلندری داخلی کمک فنر

لوله سیلندری داخـل کمک فنر کلیه خودروها با کیفیت سطح داخلی بالا و گـردي کامـل بـرای تضمین عدم نشتی روغن از داخل Shock absorber استفاده می گردد.

موانع و نیازمندی ها تولید لوله سیلندری کمک فنر

دانش فنی و تکنولوژی تولید لوله درز دار بدون اثر جوش خطی در داخل
لوله اعم از تجهیزات و فرآیند
خودکفائی قطعه با قیمت رقابتی
مشکلات خرید خارج و ارزبری

اساس کار کمک فنر

کمک فنر در سیستم تعلیق موازی با فنر بسته می شود و مانند فنر نیروی محوری را جذب می کند ، در موقع جمع شدن کمک فنر به سهولت منقبض شده اما در موقع باز شدن کمک فنر مقاومت می نماید و با کندی باز می شود ، وقتی کمک فنر فشرده می شود روغن از سوراخهای درشت تر سوپاپ ان جابجا می شود و لذا به سهولت تغییر مکان می دهد اما وقتی حالت انبساط ان فرا می رسد برگشت روغن به محل اولیه خود از مجاری کوچکتر میسر می گردد.

در اثر برگشت روغن از مجاری کوچک نیروی اصطکاک روغن بالا رفته و انرژی مکانیکی به انرژی حرارتی تبدیل می گردد سپس گرما روغن در فضا پخش می گردد متداول ترین ارتعاش گیرها نوع تلسکوپی است که از دو سیلندر یک طرف بسته ساخته شده و قسمت بسته ان به پوسته محور چرخ متصل می شود.

طرف باز سیلندر به سمت بالا قرار داشته و در داخل ان یک پیستون با دسته پیستون حرکت می کند ، دسته پیستون به شاسی بسته می شود البته سیلندر های نوع دو جداره هم بکار رفته است که در روی پیستون دو نوع سوپاپ وجود دارد نوع مجرا درشتان هنگام فشرده شدن و نوع مجرا ریز ان در موقع باز شدن در معبر روغن قرار می گیرد کمک فنرهای تلسکوپی یک لوله ای یا دو لوله ای می باشد که در نوع دو لوله ای روغن بین دو جداره و در نوع یک لوله ای روغن در طرفین پیستون جابجا می شود

 انواع کمک فنر

کمک‌ فنر هیدرولیکی یا روغنی
کمک‌ فنر گازی یا بادی
کمک‌ فنر تلسکوپی
کمک‌ فنر هیدرواستاتیکی
کمک‌ فنر اهرمی

انواع کمک فنر, تست کمک فنر, طرز کار کمک فنر

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.