لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه چیست؟

لوله گالوانیزه یک نوع لوله درزدار یا بدون درز میباشد که عمل گالوانیزاسیون روی اندود (کردن جهت حفاظت از خوردگی و آسیب پذیری روی آن انجام گرفته است به طوری که لایه ای از فلز روی بر سطح لوله قرار میگیرد و بر اساس استانداردهای گالوانیزاسیون طبق DIN2444 و 10240 DIN EN و استاندارد 3765 ISIRI تولید میشوند. مشخصات شیمیایی پوشش گالوانیزه این لوله ها بر اساس استاندارد ASTM 1083 F و ASTM A90 میباشد.

فشار کاری لوله گالوانیزه سبک حدود 12 بار و سنگین حدود 16 بار میباشد این لوله ها به دو بخش سرد و گرم تقسیم میشوند. گالوانیزه گرم معمولا به صورت دو سر رزوه تولید میشوند اما گالوانیزه سرد بدون رزوه بوده و میتوان آنها را رزوه کرد. به این لوله ها اصطلاحا لوله سفید نیز می گویند.

انواع لوله گالوانیزه

گرم
سرد
گلخانه
تست لوله برق PG
لوله برق کاندوئیت

گالوانیزه گرم

در این روش لوله در دمای بالا درون حوضچه مذاب قرار میگیرد تا فلز روی بر سطح آن بنشیند این کار در دمای 460 درجه سانتی گراد انجام می شود. کوتینگ این لوله ها در حدود 1200 1600 میکرون گرم بر متر مربع می باشد.

گالوانیزه سرد

در دماهای پایین تری نسبت به گالوانیزه گرم آبکاری شده و سپس لایه ای از فلز روی بر سطح آنها قرار می گیرد. در روش گالوانیزه سرد نمک روی را داخل محلول آبی یا اسیدی ریخته و برروی لوله اسپری می.کنند در این روش ضخامت لایه گالوانیزه در حدود 25 تا 30 میکرون می باشد. این محصول در محیط مرطوب نهایتا تا 7 سال عمر می کند.

برق PG

لوله ای است که محافظ برای کابلها و سیمهای برق در صنایع میباشد این لوله ها از آسیب دیدن سیمهای برق توسط حیوانات و اشیاء تیز جلوگیری می کند.

برق کاندوئیت گالوانیزه

لوله های کاندوئیت برای محافظت سیم درسیم کشیها و پوشش و عبور کابلهای برق مورد استفاده قرار میگیرند لوله کاندوئیت گالوانیزه روی سطح خود موادی همچون روی و کادمیم دارد که از آن در برابر زنگ زدگی پوسیدگی و خوردگی محافظت میکند.

قیمت لوله گالوانیزه ۱/۲, قیمت لوله گالوانیزه 6 اینچ, قیمت لوله گالوانیزه آب, قیمت لوله گالوانیزه اصفهان, قیمت لوله گالوانیزه دست دوم, قیمت لوله گالوانیزه سبک, قیمت لوله گالوانیزه سپاهان, قیمت لوله گالوانیزه گلخانه

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.